siding cennik
2010-05-30 01:03:19


siding cennik Zalety fasad wentylacyjnych 
Stosowanie fasad wentylacyjnych w budynkach jest bardzo opłacalne z kilku powodów. Szczeliny znajdujące się pomiędzy ścianami a izolacją sprawiają bowiem, że powietrze może się tutaj swobodnie poruszać i przemieszczać. To z kolei sprawia, że termiczna izolacja ulega znaczącej poprawie – szczególnie odczuwalne jest to latem, kiedy w takiej sytuacji nie ma ryzyka, że elewacja ulegnie przegrzaniu. Do budowy tego rodzaju fasad używane są w głównej mierze płyty wykonane z mineralnej wełny, okładziny zaś robi się z różnych materiałów.


 Fasada wentylacyjna 
Rodzajów fasad wyszczególnić można obecnie bardzo wiele. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają tak zwane fasady wentylowane. Ich charakterystyczną cechą jest to, że między izolacją a ścianą znajdują się w nich specjalne szczeliny. Taki rodzaj fasady bardzo dobrze sprawdza się zarówno w nowych budynkach, jak i w tych, które są poddawane remontowi – z uwzględnieniem w szczególności takich sytuacji, kiedy zachodzi konieczność dostosowania architektonicznej formy danego budynku do zabudowy.


Ogrodzenie ze sztachet 
Jednym z bardziej efektownych i ładniejszych rodzajów ogrodzenia jest te wykonane z drewnianych sztachet. Bardzo często znajduje ono zastosowanie przy wolno stojących domach. Takie ogrodzenie dawniej kojarzyło się głównie z wiejskimi domami, ale obecnie wcale to nie jest regułą. Bardzo wiele firm produkuje elementy potrzebne do wykonania takiego ogrodzenia. Mogą być one wykończone w niezmiernie dekoracyjny sposób, poprzez co tylko ogrodzenie zyskuje na swojej atrakcyjności. Elementy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.


January 4th, 2007 by Author

Posted in Suspendisse iaculis | Edit | 23 Comment »